Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

III Gminny Konkurs Ortograficzny

 Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka.
Stephen King

 W dniu 22 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Kamienica. Celem konkursu było podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji, rozbudzenie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, wspieranie dzieci zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu ich kompetencji oraz propagowanie wśród uczniów                  i nauczycieli idei wspólnej odpowiedzialności za język ojczysty.

 Zmagania uczestników rozpoczęły się o godzinie 12.00. Uczniowie zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych. Następnie, po krótkiej przerwie, napisali mistrzowskie dyktando. Kiedy oczekiwali na wyniki, komisja konkursowa wytrwale sprawdzała prace i liczyła cenne punkty, by móc ogłosić oczekującym w napięciu dziewczynkom i chłopcom wyniki ortograficznej potyczki. I tak:
·    I miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Mikołaj Marek z Zespołu Szkoły Podstawowej                    i Przedszkola w Zbludzy,
·    II miejsce zdobyła Klaudia Jurkowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szczawie, 
·     na trzecim miejscu uplasował się Jakub Hajduk-  również ze szkoły w Zbludzy.

Na zakończenie Pani dyrektor mgr Bożena Gierczyk wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zorganizowanie konkursu było okazją do zgłębiania tajemnic języka polskiego oraz wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który był obchodzony 21 lutego.

W imieniu organizatorów składamy gratulacje uczestnikom i dziękujemy za udział w zmaganiach z językiem polskim. Opiekunom i nauczycielom przygotowującym wyrażamy wdzięczność i gratulujemy znakomitych efektów w pracy   z uczniami, podkreślając wysoki poziom rywalizacji.
Koordynatorami konkursu były pani mgr Magdalena Zygmunt i pani mgr Magdalena Cebula.

Zapraszamy do galerii zdjęć.