Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Spotkanie z animatorami misyjnymi

    W dniu 30 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z animatorami misyjnymi, którzy poprzez śpiew, taniec, zabawę i prezentację multimedialną przybliżyli nam afrykańską codzienność. Projekt ten ma na celu wsparcie działań podejmowanych przez świecką misjonarkę z diecezji tarnowskiej, która w Kamerunie buduje szkołę dla głuchoniemych i niepełnosprawnych dzieci. Animatorzy zachęcili nas do wzięcia udziału w zbiórce niezbędnego wyposażenia, aby tamtejsze dzieci mogły się rozwijać i zdobywać wiedzę. Społeczność naszej szkoły zawsze chętnie odpowiada na szczytne inicjatywy, więc i tym razem obiecaliśmy włączyć się w realizację projektu „Tiko e na nan” (Aby dzieci mogły usłyszeć).