Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Bajkowe andrzejki

24 listopada 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Bajkowych  Przebierańców. W ten sposób pragnęliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  obchodzony w dniu 5 listopada.
Nasza szkoła zamieniła się w krainę baśni i bajek. Od rana  krążyły  po niej kolorowe postacie,  zachwycające wyglądem i utożsamiające się ze swoim ulubionym bohaterem. W tym dniu szkołą, a raczej akademią, kierował Pan Kleks, w którego wcieliła się nasza Pani Dyrektor.
Wszystkie „bajki” spotkały się na sali gimnastycznej, by się poznać, zaprezentować, pobawić  i wysłuchać wesołych wierszyków, czytanych przez nauczycieli. 
       
Na korytarzu szkolnym stworzono Galerię Postaci z Bajek. Jej twórcami są uczniowie, którzy samodzielnie, czy z pomocą dorosłych, wykonali wspaniałe prace plastyczne. 
        
Na ten dzień została również zaplanowana zabawa andrzejkowa.  Doskonale bawili się bajkowi przebierańcy. Było wesoło i kolorowo. Jak na tradycję andrzejkową przystało były tańce, zabawy i wróżby, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. 
        Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogli swoim pociechom wykonać prace plastyczne i przygotować bajkowe stroje. Efekt był zachwycający.
Dziękujemy również za pyszny, andrzejkowy poczęstunek.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ z bajkowych andrzejek oraz do GALERII z zabawy andrzejkowej klas IV-VI.