Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

3…2…1…0! Kurtyna w górę!

         Od wyjazdu do Teatru Nowego grupa uczestników koła teatralnego, działającego w ramach innowacji „Kurtyna w górę!”, rozpoczęła swoją przygodę z odkrywaniem magii teatru.

       1 grudnia uczniowie wraz z opiekunami udali się na przedstawienie pt. „Mikołajek szuka świętego Mikołaja”, do sceny kameralnej w Nowym Sączu przy ulicy Jagiellońskiej. Skromne, ale jakże klimatyczne miejsce przeniosło nas w świat, który istniał tylko tu i teraz. Aktorzy zabrali nas     w niesamowitą podróż, której celem była odpowiedź na pytanie: Co tak naprawdę jest ważne w święta?

Kiedy ucichły ostatnie brawa, czekała na nas niespodzianka w formie warsztatów teatralnych. Mieliśmy okazję zadać pytania i na wszystkie otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Rozmowa miała charakter partnerski. Nie czuliśmy się jak uczeń i mistrz. Aktorzy dali nam szansę zaimprowizowania kilku scen ze spektaklu. To niesamowite, jakie wrażenia nam towarzyszyły. Zagrać na prawdziwej scenie, posłuchać rad profesjonalistów to marzenie każdego, kto stawia pierwsze kroki w teatralnym świecie. Szkoda, ze czas tak szybko minął, bo mieliśmy ochotę na jeszcze.

Na koniec podziękowaliśmy stokrotnie, wręczając laurkę. Tym miłym gestem i pamiątkowym zdjęciem zakończyła się nasza magiczna podróż. Pozostał…niedosyt, dlatego już za dwa tygodnie wybieramy się na spotkanie z „Anią z Zielonego Wzgórza” w jednym z krakowskich teatrów. Mamy nadzieje, że odkryjemy kolejną cząstkę tego  magicznego świata.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.