Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Europejski Dzień Języków i projekt międzynarodowy „Different languages, new friends”

    We wrześniu uczniowie klas starszych IV-VII wzięli udział w projekcie międzynarodowym „Different languages, new friends” realizowanym na platformie edukacyjnej eTwinning. Zadaniem uczniów było przygotowanie kartek o Polsce w języku angielskim i dołączenie życzeń. Następnie, kartki zostały rozesłane do 39 partnerów. W projekcie brali udział uczniowie z Portugalii, Włoch, Francji, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii, Turcji, Ukrainy, Hiszpanii, Holandii i Grecji. Oni także przysłali do naszej szkoły kartki o swoich państwach. Dzięki temu, uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o państwach Europy a także poznać języki europejskie, ponieważ każda kartka zawierała także życzenia w języku ojczystym.
Podsumowaniem projektu był apel z okazji Europejskiego Dnia Języków na którym uczniowie klas 0-III odśpiewali piosenki w języku angielskim, a klasy starsze miały okazję podzielić się swoją wiedzą na temat krajów europejskich, przedstawiając swoje prezentacje multimedialne o wybranym państwie, przygotowane na lekcjach informatyki.
Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.