Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Bajkowo w tygodniu życzliwści

   W Tygodniu Życzliwości, który został zorganizowany w naszej szkole w dniach 17 – 24  listopada uczciliśmy również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto bajkowych postaci, które jest obchodzone na całym świecie w dniu 5 listopada.   
   Mieliśmy okazję przypomnieć sobie i poznać bliżej niektóre z nich. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych z ogromnym zainteresowaniem słuchały bajek i baśni czytanych przez starszych kolegów. Była wielka radość czytania i słuchania, bo „życzliwość daje życzliwość”. Podczas zabawy andrzejkowej oddziału przedszkolnego i  klas młodszych, dzieci  w bajkowych strojach  zaprezentowały fragment wysłuchanej bajki.  Rozwiązywały również zagadki, układały puzzle i kolorowały bajkowe ilustracje. Wspólnie śledziliśmy losy Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królewny Śnieżki i udaliśmy się Na jagody. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą znajomością utworów i każdy otrzymał odznakę Znawcy bajek.
   W Tygodniu Życzliwości było bajkowo: przyjaźnie, radośnie i kolorowo. Życzymy sobie, żeby każdy dzień w naszej szkole był przepełniony wzajemną życzliwością, uśmiechem i dobrocią.
Niechaj dobro zwycięża, nie tylko w bajkach.
Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z przebiegu całego tygodnia.