Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Wieczór w Betlejem

    21 grudnia był dniem wyjątkowym i uroczystym dla naszej szkolnej rodziny. Świąteczny wystrój i zapachy potraw wigilijnych, jakie rozchodziły się po szkole sprawiły, że z niecierpliwością oczekiwaliśmy ważnego wydarzenia - Wigilii szkolnej. To piękna tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych.
    W prawdziwą atmosferę świąt wprowadziły nas jasełka, przygotowane przez uczniów pod kierownictwem księdza Antoniego. Przeniosły nas one w niezwykle wydarzenia, jakie miały miejsce w Betlejem. Tam, w stajence narodził się Jezus Chrystus. Radość, jaka świat ogarnęła z przyjścia na świat Zbawiciela, przysłoniła spisek Heroda. I my pełni wesela uwielbiliśmy narodzonego Jezusa we wspólnej modlitwie i kolędzie. Połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie szczere życzenia. W serdecznej atmosferze zasiedliśmy do stołu, by z apetytem spożyć wigilijne potrawy.
    To był magiczny czas, pełen ciepła, wzajemnego szacunku i poczucia wspólnoty. Niech Bóg rodzi się w naszych sercach każdego dnia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  w GALERII.