Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Wiosna w poezji

16 marca w naszej szkole zapachniało już wiosną. Właśnie na ten dzień zaplanowano powitanie tej radosnej pory roku. Ulubiony kolor wiosny – zielony,  królował w  szkole. Pojawiły się  też  wiosenne nowalijki: sałata, rzodkiewka, szczypiorek. Doskonale komponowały się one na  kanapeczkach, przygotowanych przez wszystkich uczniów wraz z wychowawcami. Zatem u nas  zawitała już  pachnącą, zielona wiosna. W przyrodzie słabo jeszcze ją dostrzec. Za oknem szaro i zimno. My zaś oczami wyobraźni mogliśmy zobaczyć  piękno budzącej się do życia i rozkwitającej  przyrody. Wszystko zaś za sprawą wspaniałych recytacji uczniów w ramach Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Wiosna wierszem malowana. Następnie, podczas klasowych prezentacji, na własne oczy zobaczyliśmy cudowne Panie Wiosny. Wykonane z różnorodnych materiałów, ukwiecone i radosne, zachwycały swoim pięknem. Prezentacje zostały ubarwione wiosennymi piosenkami w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów  klas młodszych.
W tym radosnym dniu uczciliśmy dwa ważne wydarzenia, których data przypada na dzień 21 marca: Światowy Dzień Poezji i Pierwszy Dzień Wiosny.
Ideą przedsięwzięcia jest rozwijanie zainteresowania poezją i możliwość prezentowania zdolności uczniów. Wysoki poziom recytacji  i duża liczba uczestników świadczą, że talenty są i warto je rozwijać. W wydarzeniu zawarły się również działania profilaktyczne, ukazujące rolę zdrowego odżywiania, szacunku do przyrody i  umiejętność dostrzegania piękna otaczającego świata.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  GALERII.