Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Dzień Książki i Pasowanie na Czytelnika

27 kwietnia w naszej szkole  uczciliśmy  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Centralnym punktem obchodów  było pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.
Sala gimnastyczna stała się rozgłośnią radiową, z której rozbrzmiewały wesołe wiersze Juliana Tuwima, inscenizowane przez poszczególne klasy z udziałem nauczycieli. Przedstawienie nie polegało jedynie na wygłoszeniu tekstu przez aktorów. Po każdej prezentacji miały miejsce zadania i konkurencje dla uczniów oraz nauczycieli. Uczestnicy zmagali się z układaniem puzzli, pili mleko
z miseczki, dmuchali piórka, starając się jak najdłużej utrzymać je w locie. Po sali krążył też Dyzio Marzyciel, częstujący słodkimi bezami.
Następnie tuwimowska Lokomotywa zabrała pierwszaków w podroż do świata książek. Przewodniczący szkoły przedstawił zalety czytania, zaś uczennice klasy siódmej powitały młodszych kolegów własnoręcznie wykonaną księgą
i przekazały prośby książki do czytelników. Kandydaci na czytelników złożyli  przyrzeczenia, po których Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nauczyciel bibliotekarz przekazał listy adresowane do rodziców pierwszoklasistów, zachęcające do czytania swoim pociechom.
Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kamienicy -  Mieczysława Marka oraz Bibliotekarza Gminnej Biblioteki Publicznej w osobie Marii Winkiewicz. Pogratulowali Oni pierwszakom, zachęcając do korzystania ze zbiorów gminnej biblioteki.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nadane przez Dyrektora oraz Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Zasadnem tytuły Przyjaciela książek.  Otrzymali je wszyscy uczestnicy konkursów plastycznych: Zasadził dziadek rzepkę oraz Pan Hilary zgubił okulary. Przyjaciele książek otrzymali  również pamiątkowe zakładki.
Przedsięwzięcie promujące czytelnictwo zostało zorganizowane w ramach działalności szkolnych innowacji  W Karinie książek i Kurtyna w górę.
Każdemu z nas  pozostaje życzyć czerpania  radości z  czytania, bo  książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę (……..).Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc.
Zapraszamy do galerii zdjęć.