Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Z tradycją w przyszłość

   Dzień 23 maja zgromadził społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem wokół dwóch ważnych uroczystości- Święta Patrona Szkoły i Dnia Mamy.
   Każdego roku szkolne święto rozpoczyna się mszą świętą w intencji całej społeczności. W klimat tego dnia wprowadził nas ksiądz Antoni Król- nasz wikariusz, który w Słowie Bożym przybliżył nam postać Marii Konopnickiej- znakomitej poetki, znawczyni serc i dusz dziecięcych.
W murach szkoły wszystkich zgromadzonych przywitała gospodarz Pani dyrektor mgr Bożena Gierczyk, podkreślając, iż do tego dnia zawsze przygotowujemy się szczególnie. Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Z tradycją  w przyszłość- wizja naszej szkoły za 50 lat”, dając  tym samym świadectwo, że są mocno zakorzenieni w kulturze a jednocześnie pragną podążać z duchem czasu. Wykonaniem prac konkursowych udowodnili, że  szkoła jest dla każdego z nich  ważnym miejscem.  Z okazji podwójnego święta uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego przygotowali bogaty program artystyczny, który umożliwił Mamusiom niecodzienne spojrzenie na swoje życie. Oglądane scenki wywoływały wśród publiczności paletę emocji mieniącą się najpiękniejszymi kolorami. Takie obrazki z dawnych lat można również odnaleźć w poezji naszej patronki, a  ich recytacja została  po mistrzowsku wpleciona w świąteczny występ. Spektakl w reżyserii wychowawców klas młodszych doskonale wyeksponował utwory Marii Konopnickiej. Zaprezentowali się  laureaci XVII Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Maria Konopnicka na wesoło . Mali artyści mieli okazję pochwalić się swoimi sukcesami również na scenie szkolnej i przed najważniejszą dla nich publicznością.
    Uczniowie udowodnili, że te dwie ważne uroczystości łączy najprostszy wymiar wzajemnej służby, troski, serdeczności i miłości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.