Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kamienica

Nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kamienicy zaprosiły uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum z terenu gminy Kamienica do wzięcia udziału w zmaganiach o tytuł „Mistrza Ortografii” i Pióro Wójta w VI Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zgromadzeni w murach naszej szkoły uczestnicy zostali uroczyście powitani przez Panią  Dyrektor mgr Bożenę Gierczyk oraz Wójta dr Władysława Sadowskiego, który przekazał główną nagrodę i życzył powodzenia w ortograficznych zmaganiach. Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych oraz dyktandem z lukami. Mimo, iż wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością polskiej ortografii, komisja konkursowa musiała wytypować zwycięzców,  którymi okazali się:

  • Klaudia Jurkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie , która zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii” i nagrodę specjalną „Pióro Wójta”,
  • Mateusz Opyd z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zbludzy, który zdobył II miejsce,
  • Anna Hilgier ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy i Mikołaj Marek ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu , którzy uplasowali się na III miejscu.

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla szkół wręczyła Pani  dyrektor mgr Bożena Gierczyk.
Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu.