Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole z Laboratoriami Przyszłości

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. W tym roku CodeWeek trwał od 7 do 22 października. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. CodeWeek to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
W naszej szkole w tym roku z tej okazji przeprowadzono specjalne lekcje informatyki. Kodowanie w Scratch dla klas młodszych. Programowanie z Minecraftem, blockly.games, klockami Lego Education oraz Modelowanie 3D w Tinkercad dla klas starszych. Zdjęcia z przeprowadzonych zajęć  w galerii.
W czasie zajęć korzystaliśmy z pomocy naukowych zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości #laboratoriaprzyszłości: drukarki 3D, klocków LEGO, laptopa oraz aparatu fotograficznego.