Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się dnia 23 września (poniedziałek) o godz. 16.00.

Plan zebrania:

1.Zebranie ogólne.
2. Spotkanie w klasach z wychowawcami.

 

Ale wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Odtąd popłyną dni pracowite
nad książką szkolną i nad zeszytem...

 Tak rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 2 września 2019 r.

Plan uroczystości:

8.45-zbiórka przed szkołą i przemarsz do kościoła,

9.00-msza święta,

10.00-uroczystość rozpoczęcia na sali gimnastycznej, spotkanie  z wychowawcami w klasach.

Plan lekcji na nowy rok szkolny tutaj.

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem
mają zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców
na szkolne obchody Dnia Dziecka,
które odbędą się 18 czerwca 2019 r. (wtorek)


Program:

godzina 8:30-spektakl pt. „Zaproszenie do Narnii”, apel podsumowujący pracę szkoły,
godzina 10.00– rozgrywki sportowe

 

Organizacja zajęć w dniu 17 czerwca 2019 r. (poniedziałek)
lekcja 1,2,3 (godz. 8.00-10.35) -zajęcia edukacyjne
lekcja 4,5 (godz. 10.50-12.30)- zajęcia z wychowawcami
Zajęcia w tym dniu kończą się o godzinie 12.30.

 

Nasza szkoła wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Kamienicy zaprosiły uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum z terenu gminy Kamienica do wzięcia udziału w zmaganiach o tytuł „Mistrza Ortografii” i Pióro Wójta w VI Gminnym Konkursie Ortograficznym. Zgromadzeni w murach naszej szkoły uczestnicy zostali uroczyście powitani przez Panią  Dyrektor mgr Bożenę Gierczyk oraz Wójta dr Władysława Sadowskiego, który przekazał główną nagrodę i życzył powodzenia w ortograficznych zmaganiach. Następnie uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym znajomość zasad ortograficznych oraz dyktandem z lukami. Mimo, iż wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością polskiej ortografii, komisja konkursowa musiała wytypować zwycięzców,  którymi okazali się:

  • Klaudia Jurkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie , która zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii” i nagrodę specjalną „Pióro Wójta”,
  • Mateusz Opyd z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zbludzy, który zdobył II miejsce,
  • Anna Hilgier ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamienicy i Mikołaj Marek ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu , którzy uplasowali się na III miejscu.

Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla szkół wręczyła Pani  dyrektor mgr Bożena Gierczyk.
Zapraszamy do galerii zdjęć z konkursu.

Uczniowie naszej szkoły: Cyprian Hilgier, Wiktoria Kurzeja oraz Izabela Gierczyk  uzyskali wyróżnienia w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Spotkanie z poezją". Gratulujemy!

Piotr Groń zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym ,,Czytam i rozumiem" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamienicy. Gratulacje!

   Dzień 23 maja zgromadził społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem wokół dwóch ważnych uroczystości- Święta Patrona Szkoły i Dnia Mamy.
   Każdego roku szkolne święto rozpoczyna się mszą świętą w intencji całej społeczności. W klimat tego dnia wprowadził nas ksiądz Antoni Król- nasz wikariusz, który w Słowie Bożym przybliżył nam postać Marii Konopnickiej- znakomitej poetki, znawczyni serc i dusz dziecięcych.
W murach szkoły wszystkich zgromadzonych przywitała gospodarz Pani dyrektor mgr Bożena Gierczyk, podkreślając, iż do tego dnia zawsze przygotowujemy się szczególnie. Uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym ,,Z tradycją  w przyszłość- wizja naszej szkoły za 50 lat”, dając  tym samym świadectwo, że są mocno zakorzenieni w kulturze a jednocześnie pragną podążać z duchem czasu. Wykonaniem prac konkursowych udowodnili, że  szkoła jest dla każdego z nich  ważnym miejscem.  Z okazji podwójnego święta uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego przygotowali bogaty program artystyczny, który umożliwił Mamusiom niecodzienne spojrzenie na swoje życie. Oglądane scenki wywoływały wśród publiczności paletę emocji mieniącą się najpiękniejszymi kolorami. Takie obrazki z dawnych lat można również odnaleźć w poezji naszej patronki, a  ich recytacja została  po mistrzowsku wpleciona w świąteczny występ. Spektakl w reżyserii wychowawców klas młodszych doskonale wyeksponował utwory Marii Konopnickiej. Zaprezentowali się  laureaci XVII Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Maria Konopnicka na wesoło . Mali artyści mieli okazję pochwalić się swoimi sukcesami również na scenie szkolnej i przed najważniejszą dla nich publicznością.
    Uczniowie udowodnili, że te dwie ważne uroczystości łączy najprostszy wymiar wzajemnej służby, troski, serdeczności i miłości.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.