Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Zasadnem

Widok na Gorce

Zespół Regionalny Zasadnioki

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem
i przygotowania prezentacji.

                                           Nauczyciel muzyki
                                            mgr Maria Brzęk

Czytaj więcej

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł w ramach programu rządowego Laboratoria przyszłości.
Celem tego programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu, które zostało wydatkowane w całości, został zakupiony nowoczesny sprzęt, m.in. drukarka 3D, stacja lutownicza, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
Na piękny czas Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim moc najserdeczniejszych życzeń.
Niech radość z Narodzenia Pańskiego wypełni Wasze serca i zagłuszy wszelkie zmartwienia i troski.
Niech blask betlejemskiego żłobka rozbudzi nadzieję na lepsze jutro, doda wiary i siły do pokonywania trudności oraz przyniesie zdrowie.
Szczęśliwego Nowego 2022 Roku.

                                                                                                                                                                                                                                                             

Dyrektor Szkoły
                                                                  Bożena Gierczyk

W dniu 10 grudnia odbyła się prelekcja na temat segregacji śmieci dla uczniów klas IV-VIII, którą przeprowadził Pan Dominik Skrzypiec - przedstawiciel grupy SUEZ. Przypomniał nam zasady segregacji odpadów oraz omówił jedną z metod ochrony środowiska naturalnego, jaką jest recykling. Mimo, iż tematyka ta nie jest nam obca, to z uwagą wysłuchaliśmy prezentacji, gdyż chcemy być eco. Musimy pamiętać, że to właśnie nasze codzienne wybory i zmiana podejścia do życia pozwolą wejść na ścieżkę ekologicznego stylu życia.

W dniu 15 grudnia dzięki współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do siedziby Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których oglądali film edukacyjny oraz wystawę przyrodniczą. Trasa zwiedzania ekspozycji odzwierciedlała wędrówkę szlakiem turystycznym, Zaczynała się w dolinie górskiego  potoku i prowadziła na najwyższy szczyt Gorców przez różne środowiska przyrodnicze - buczynę karpacką, górnoreglowy bór świerkowy i polanę reglową. Dioramy, stanowiska interaktywne i ścieżki dźwiękowe zostały zaaranżowane w taki sposób, aby angażując różne zmysły każdy mógł wybrać własną drogę poznania przedstawianych tematów. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom poczuliśmy się, jakbyśmy naprawdę wędrowali szlakami naszych ukochanych Gorców.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce prezesa LOT -  Pani Agaty Zięby za umożliwienie nam udziału w tej cennej lekcji. Fotorelacja w galerii.

 

Uczennica klasy VII Maria Augustyn zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Rolnicy siłą Solidarności 1980/81.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Limanowskim Domu Kultury
w dniu 10 grudnia.
Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i niegasnącego zapału do podejmowania kolejnych wyzwań.

 

W ostatnim czasie dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kartki z iskierkami emocji. Ideą tego przedsięwzięcia jest wymiana kartek świątecznych pomiędzy szkołami. Partnerem korespondencyjnym naszego oddziału przedszkolnego było Samorządowe Przedszkole w Lubieniu Kujawskim. Udział w tym zadaniu pozwolił na wykazanie się  kreatywnością plastyczną, ale przede wszystkim uświadomił naszym przedszkolakom, jak niewiele trzeba, aby sprawić komuś radość i stać się jednocześnie nadawcą i adresatem malutkich iskierek emocji... Zapraszamy do galerii.

10 grudnia klasa piąta wzięła udział w projekcie Pearson & BBC Live Classes. To wyjątkowa inicjatywa, w której uczniowie z różnych krajów spotykają się na wspólnych lekcjach języka angielskiego online. Podczas Live Classes klasa łączy się z jednego komputera z kamerą i mikrofonem, a uczniowie biorą czynny udział w lekcji: odpowiadają, zadają pytania i wymieniają uwagi. 
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję  porozmawiać o tradycjach bożonarodzeniowych z dziećmi z Rosji, Czech, Litwy, Słowacji i Serbii. Prowadzącą była Pani Chloe Dennis z Wielkiej Brytanii. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami wśród których największym entuzjazmem cieszyło się to ostatnie - prezentowanie kolęd w języku ojczystym. Mogliśmy nie tylko zaśpiewać polską kolędę, ale także posłuchać tych z innych państw. Dużo radości sprawiło też zadanie w pokojach, kiedy to uczniowie mieli okazję sami opowiedzieć o tradycyjnym jedzeniu, prezentach i dekoracjach oraz o tym, kiedy obchodzą  Boże Narodzenie.
Lekcja online Pearson & BBC Live Classes pozwoliła uczniom przekonać się, że język angielski naprawdę otwiera drzwi do komunikacji z całym światem, a także poszerzyć horyzonty, poznając zagraniczne zwyczaje świąteczne. Zapraszamy do galerii.

6 grudnia, już od samego rana, dało się wyczuć nastrój wielkiego oczekiwania. Tego dnia każdy kto mógł, założył czerwony element stroju i okazjonalną czapkę. Wszyscy z niecierpliwością wypatrywali najważniejszego Gościa- Świętego Mikołaja. Kiedy zawitał już w szkolne progi, okazało się, że wraz ze swoją świtą odwiedzi wszystkie klasy osobiście. To było dla nas bardzo ważne, że Mikołaj dla każdego znajdzie czas. Święty o nikim nie zapomniał i każdego obdarzył słodkim upominkiem. Najpiękniej przywitały Mikołaja dzieci z oddziału przedszkolnego. Radośnie zaśpiewały i wyszeptały wyjątkowemu Gościowi przecudne słowa podziękowań. Na koniec zatańczyły dla Mikołaja do znanej piosenki Jingle Bells. Święty był zauroczony i obiecał, że za rok też przybędzie...Mikołaju, dziękujemy! Zapraszamy do galerii.

     Każdy inny wszyscy równi pod takim hasłem po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, wpisane do kalendarza z datą 3 grudnia. To święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osób z niepełnosprawnością, a przede wszystkim na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa.
Uczniowie młodszych klas naszej szkoły, wspólnie włączyli się w obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu dzieci oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w różne odcienie żółtego, co miało być wyrazem solidarności z osobami niepełnosprawnymi.
W tym roku w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe dla klas 1-3. Głównym celem spotkania było przybliżenie problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową, ruchową i intelektualną, jak również zwiększenie świadomości uczniów w temacie niepełnosprawności oraz integracji. Ponadto dzieci mogły uczyć się tolerancji, otwartości i szacunku dla każdego człowieka w sposób inny niż dotychczas. Mogły same choć przez chwilę doświadczyć „bycia niepełnosprawnym” i porozmawiać o swoich odczuciach.
Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat czym jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację Savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych. Prezentacja uświadomiła dzieciom, czym jest niepełnosprawność, jak pomóc osobom z niepełnosprawnością oraz jak zachowywać się w kontaktach z nimi. Później uczniowie z wykorzystaniem słuchawek wygłuszającyh, opasek na oczy czy z butami narciarskimi  mogli doświadczyć, w jaki sposób osoby niepełnosprawne odbierają otaczający ich świat. Wszyscy próbowali pisać ustami, poruszać się po sali, mając zasłonięte oczy, pokonywać przeszkody z butami narciarskimi, czy też usłyszeć co mówią inni, kiedy sami mieli słuchawki.
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest wyjątkową okazją, by przez doświadczanie pokazać dzieciom jakie bariery i ograniczenia utrudniają swobodne funkcjonowanie osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Zapraszamy do galerii.

     26 listopada członkowie Samorządu Uczniowskiego wprowadzili nas w andrzejkowy klimat, przygotowując salę wróżb. Możliwość zerknięcia w przyszłość mieli wszyscy uczniowie klas starszych. Na każdego uczestnika zabawy czekały zaskakujące przepowiednie: z dłoni, magicznych serc, tajemniczych filiżanek i wosku. Wróżby pobudziły naszą wyobraźnię, pozwoliły na chwilę oderwać się od rzeczywistości
i przenieść się w świat marzeń i fantazji. I choć traktujemy je z przymrużeniem oka, to w niektóre z nich chcielibyśmy wierzyć... Zapraszamy do galerii.

            Czwartkowy dzień 25 listopada przeniósł nas w magiczny świat bajek, baśni i wróżb. Andrzejki połączone ze świętowaniem Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który obchodzony jest w dniu 5 listopada, stały się świetną okazją do bajkowej zabawy. Dzieci wcieliły się w swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Pod opieką wychowawców przygotowały muzyczne inscenizacje wybranych bajek, baśni i wierszy. Z pozwodzeniem rozwiązywały bajkowe zagadki i wykonywały konkurencje.
W naszym bajkowym świecie nie zabrakło wróżek, które w  magicznych wróżbach przepowiadały, co czeka nas w przyszłości.
Były to chwile wyśmienitej zabawy, przeniesienia się w świat marzeń i fantazji.
Niech mottem tego dnia staną się słowa Walta Disneya:  „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Relacja fotograficzna w galerii.