Książka i możliwość czytania,
to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.
Maria Dąbrowska
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła corocznie włącza się w tę inicjatywę przez organizację akcji Przerwa na czytanie.
W poniedziałek 30 września każdy nauczyciel postawił pauzę na realizowanym temacie lekcji po to, żeby przeczytać wspólnie z uczniami fragment książki Szewczyk Dratewka autorstwa Janiny Porazińskiej, patronki Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz najmłodsi uczniowie ochoczo wysłuchali przygód dobrego i odważnego chłopca czytanych przez starsze koleżanki i kolegów.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zachęciła wielu do odwiedzenia biblioteki szkolnej i skorzystania z jej zasobów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
30 września przypadał Dzień Chłopaka. Na ten dzień żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla naszych chłopaków niespodziankę w postaci eleganckiego krawatu. Wszyscy mali i duzi Panowie prezentowali się bardzo odświętnie.
Chłopcy, życzymy Wam spełnienia marzeń i dużo radości, nie tylko w Dniu Chłopaka, ale w każdym dniu roku. Wszystkiego dobrego! Zapraszamy do galerii.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole również świętujemy, promujemy naukę języków i uświadamiamy, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy kulturami. Uczymy się, że języki warto znać, ponieważ poszerzają horyzonty i dają nam wiele możliwości. Pokazujemy, że nauka języków może być ciekawa i przyjemna. Tradycją stało się śpiewanie wielojęzycznych piosenek, liczenie i witanie się w różnych językach. Uczniowie najstarszych klas oglądali również fragmenty lektur omawianych na lekcjach języka polskiego, ale w języku angielskim: The Old Man and The Sea oraz Anne of Green Gables. Stałym elementem są też ciekawostki o językach i łamigłówki. W tym roku uczniowie wszystkich klas wykonali piękne flagi i wielojęzyczne plakaty, które zdobią korytarz szkolny. Działania wsparła również grupa świetlicowa.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Jabłko jest jednym z najpopularniejszych owoców na świecie. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Święto ma na celu popularyzowanie zalet tego owocu, a jest ich wiele. W jabłku znajdziemy witaminy z grupy B, witaminy A, E
i K, antyoksydanty, a także liczne minerały. Jeden owoc zaspokaja 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę C, więc wzmacnia odporność. Jabłko zawiera substancje, które mogą wspomagać wytwarzanie nowych komórek w mózgu, usprawnić zapamiętywanie i proces uczenia się.
Z okazji Światowego Dnia Jabłka uczniowie klas I-III rozmawiali o zaletach, brali udział w pieczeniu jabłek, a także śpiewali piosenki z popularnym owocem w roli głównej i tworzyli prace plastyczne. Zapraszamy do galerii zdjęć.
W dniu 24 września Gorczańska Organizacja Turystyczna z Kamienicy w ramach projektu Gorczańskie Pszczoły zorganizowała wraz z naszą szkołą akcję nasadzeń roślin miododajnych. Posadzono kilkadziesiąt roślin miododajnych: irgi płożące, tawuły oraz budleje. Rośliny te zapewnią w najbliższych pięciu latach pożytek dla około 10 rodzin pszczelich.
Zadanie zostało dofinansowane w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt Małopolska Pszczoła.
Zapraszamy do galerii zdjęć z akcji.
Ten, kto ratuje życie jednego człowieka,
ratuje cały świat.
Thomas Keneally
Jednym z priorytetowych zadań szkoły jest edukacja zdrowotna, w ramach której dzieci uczą się jak zachować i doskonalić zdrowie własne i innych ludzi oraz tworzyć środowisko sprzyjające zdrowiu.
Realizując działania prozdrowotne nie mogliśmy zapomnieć o Światowym Dniu Pierwszej Pomocy, przypadającym na drugą sobotę września. Aby uświadomić najmłodszych uczniów, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w dniach 16 – 20 września uczniowie klas I -III codziennie poznawali i ćwiczyli jej zasady. Uczyli się jak zadbać o własne bezpieczeństwo i ocenić stan poszkodowanego, trenowali numery alarmowe i wzywanie pomocy. Podczas zajęć poprowadzonych przez naszą szkolną pielęgniarkę ćwiczyli przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Dzieci wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i odpowiedzialną postawą. Każdy uczestnik zajęć otrzymał Dyplom Małego Ratownika.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Przedstawiamy procedury zwalniania uczniów
obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zasadnem,
które znajdują się w dokumentach szkolnych.
Znamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego.
Nasza społeczność szkolna obdarzyła zaufaniem następujących kandydatów, którzy w roku szkolnym 2024/2025 będą sprawować powierzone im funkcje.
Przewodnicząca szkoły - Martyna Kurzeja
Zastępca - Anna Gorczowska
Skarbnik - Magdalena Polczyk
Członkowie: Ewa Wąchała, Łucja Faron.
W skład samorządu weszli również przewodniczący poszczególnych klas:
Martyna Wąchała, Maria Gorczowska, Jan Gorczowski, Bogumiła Cepielik, Piotr Wąchała.
Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!
Plan lekcji ważny od 16 września 2024 roku znajduje się tutaj.
Drodzy Uczniowie, w naszej szkole trwa kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami...
Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów przyszedł czas powrotu i spotkań.
Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji, a przed nami czas wytężonej pracy.
Pani dyrektor, inaugurując nowy rok szkolny, życzyła wszystkim dobrego, bezpiecznego czasu oraz samych sukcesów.
Pełni nadziei, że to będzie dobry rok, udaliśmy się na spotkanie z naszymi wychowawcami.
Zapraszamy do galerii.
Plan lekcji ważny od 2 września 2024 roku znajduje się tutaj.